Projekt: inzynieriasztuki.pl
Realizacja: FlyWeb.pl
Pracownia Projektowa ArtSS | Sylwia Stankiewicz © 2015

ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Projekt podzielony jest na 3 etapy:

Etap I – Funkcjonalny
- inwentaryzacja wnętrz – pomiary i zdjęcia na miejscu inwestycji
- spotkanie z klientem celem ustalenia wymogów funkcjonalnych wnętrz oraz założeń projektowych
- przygotowanie 2 koncepcji układów funkcjonalnych wnętrz (na tym etapie dostępna jest również usługa zmian deweloperskich na potrzeby przyszłej inwestycji – mieszkanie w budowie).

Etap II – Koncepcyjny
- wybór materiałów i rozwiązań aranżacyjnych
- realistyczne wizualizacje trójwymiarowe
- panoramy 360 ̊ przekazane w postaci linków otwierających się na urządzeniach mobilnych.


Etap III – Wykonawczy
- ostateczna zatwierdzona koncepcja wraz ze wszystkimi detalami
- rysunki techniczne projektowanych wnętrz
- rysunki techniczne przebudowy ścian działowych zgodnie z nowym układem funkcjonalnym
- projekt sufitów podwieszanych
- projekt szaf i garderób
- kolorystyka pomieszczeń
- rozwinięcia (widoki) ścian z uwzględnieniem kolorystyki, faktury, materiałów wykończeniowych oraz wyposażenia wnętrz
- projekt rozmieszczenia punktów elektrycznych wraz z doborem osprzętu elektrycznego
- projekt rozmieszczenia połączeń punktów wod-kan oraz c.o.
- projekt łazienki - rozmieszczenie ceramiki łazienkowej z precyzyjnym rozrysowaniem ułożenia płytek ceramicznych, dobór płytek, armatury, dobór lub projekt mebli łazienkowych
- projekt zabudowy kuchennej wraz z rozmieszczeniem i doborem sprzętu AGD
- dobór materiałów wykończeniowych i wyposażenia (farb, ceramiki, opraw oświetleniowych, mebli, okładzin ściennych i podłogowych itp.), konsultacje z inwestorem w sklepach
- projekt elementów architektonicznych – kominków, lad barowych itp.
- detale elementów i rozwiązań niestandardowych, takich jak unikatowe meble, biblioteka lub wnęki
- dobór tkanin – firany, zasłony, rolety itp.
- opis projektu zawierający wyliczenia ilościowe materiałów oraz adresy producentów lub dostawców mebli, opraw oświetleniowych, materiałów wykończeniowych itp.

Nadzór autorski:

Wizyty na miejscu realizacji projektu, mające na celu kontrolę postępu prac wykonawczych, ich jakości i zgodności z projektem oraz udzielanie wskazówek i wyjaśnień wykonawcom. Wprowadzanie ewentualnych zmian projektowych na etapie realizacji. Stały kontakt telefoniczny oraz mailowy w trakcie realizacji wnętrza.

Konsultacje z Architektem wnętrz:

Jeśli nie potrzebują Państwo kompleksowego projektu, a jedynie skonsultowania własnych pomysłów, Architekt wnętrz pomoże Państwu ustalić zmiany oraz udzieli wskazówek w zakresie doboru kolorystyki, okładzin, mebli, dodatków itd. Usługa jest dostępna również w formie konsultacji internetowych. Oferta może obejmować jedno lub cykl spotkań w miejscu realizacji inwestycji oraz w punktach handlowych.

Konsultacje przy zakupie nieruchomości:

Wybór nieruchomości jest jednym z ważniejszych momentów w życiu, dlatego nie warto podejmować decyzji na podstawie pierwszego wrażenia czy emocji. Architekt wnętrz obejrzy z Państwem wybrane nieruchomości, przedstawi ich wady i zalety i na tej podstawie pomoże dokonać odpowiedniego wyboru. Ponadto jako uprawniony inżynier budownictwa określi wady i zalety rozwiązań technicznych. Możliwe jest również doradztwo na etapie planów deweloperskich, który z lokali będzie najlepszy jeśli chodzi o usytuowanie pomieszczeń, możliwości modyfikacji, oraz usytuowania względem stron świata.

Realizacja wnętrz pod klucz:

Polega na przeprowadzeniu całej inwestycji za klienta rozpoczynając od projektu, zamówień, zakupów, wykonania prac przez sprawdzone ekipy budowlane, weryfikacji zgodności prac z dokumentacją projektową po nadzór montaży i dostaw, dekorację wnętrz i ich wyposażenie w niezbędne elementy, kończąc na zleceniu sprzątania. Dokładny zakres prac jest ustalany indywidualnie w zależności od preferencji inwestora.